Çelik Konstrüksiyon

Çelik Konstrüksiyon Nedir?

Çelik Konstrüksiyon yapılar betonarme yapıların sağlayamadıkları avantajları sunan, taşıyıcı sistemin metal kolon ve taşıyıcıları ile oluşturulmasıyla gerçekleştirilen yeni nesil, teknolojik bir yapı sistemidir. Uzun vadede kalıcı ve güvenilir hizmet sunan Çelik Konstrüksiyon yapı teknolojisini özellikle büyük yapılar ve çalışma sahaları için sunar.

Neden Çelik Konstrüksiyon Yapı?

Çelik, alternatif ürünlere göre hafifliği, yüksek mukavemet ve dayanılırlık gücü, daha elastiki yapısı süneklik özellikleriyle her zemin sınıfı ve deprem bölgeleri için doğru Konstrüksiyon yapı malzemesidir.

Çelik yapı elemanlarının imalat ve montaj süreleri diğer alternatif yapılara göre çok daha kısadır. Bu da inşaat, proje ve maliyetlendirme masraflarının minimuna inmesini sağlar.

Çelik Konstrüksiyon yapı, temel inşatlarında ve güçlendirme isteyen bölgelerin ön hazırlık çalışmalarında alternatif yapılara göre büyük oranda ekonomik kazanç ve zamandan avantaj sağlar.

Çelik Konstrüksiyon yapılar, endüstriyel yapılarda geniş açıklıkları kolonsuz ve yer yer taşıyıcız geçme şansına sahiptir. Bu hem maliyeti azaltır, hemde yapının daha estetik bir biçimde kullanılmasına olanak tanır.

Çelik yapı elemanlarının imalatı ve montajı hava koşullarından etkilenmez. Kullanılacak iş gücüne bağlantılı olarak insan gücünün uygun olarak kullanılabileceği her nokta kesintisiz çalışma ve montaj imkanı sağlar.

Mimaride sınırsız çözüm imkanı, projede çok daha estetik ve geleceğe dönük kalıcı sorunsuz kullanım sağlar. Yer yer yapılacak değişikliklerde ve büyütme yada küçültme operasyonlarında hızlı ve sorunsuz bir geçiş imkanı sağlar.

İstenildiği taktirde çelik taşıyıcı sistemin tamamı zayiatsız olarak sökülerek dünyada istenilen noktaya çok ekonomik olarak nakledilir. Dayanılırlık en yüksek seviyede tutulur. Sökülebilirlik bakımından kiralık arsalar üzerine geçici depolama çalışmalarınada imkan sağlanmaktadır. İstenildiğinde yapıyı oluşturan bütün elamanlar ve taşıcı sistem civatalı olarak üretilebilir. Bu demonte özelliği Çelik Konstrüksiyon yapıyı sökme, taşıma, değiştirme , büyültme ve ya küçültme işlemlerinde minimum zahiyatla malzeme kaybının önüne geçilmesini sağlar.

Çelik Çatı Sistemleri

Çelik Çatı hizmetini sorunsuz sunan firmamız, yapılacak Çelik Çatı hakkında büyük bir tecrübe ve araştırma geçmişine sahiptir. Gerçekleştirdiği referans hizmetlerine bakarakta Çelik Çatı sektöründeki aktif faaliyetlerini görebilirsiniz. Çelik Çatı yapının varolan ağırlığına ek yük oluşturup deprem gibi önüne geçilemez, can ve mal kaybına sebep olacak afetlerde en yüksek dayınıklılığı sağlayan, estetik, kaplama ve çatı görünüm tipine göre daha teknolojik bir sekilde kaliteyi sembolize eden bir çatı çeşitidir. Diğer yapılarda olduğu gibi bina çatı çevresinin üzerine yine çatı görünüm projesinin müşterinin onayladığı biçimde yapılır.

Çelik Çatı, yapının kendi özgü ağırlığına ek zati ağırlık getirmez ve olası doğal afetlerde kalıcılık sağlar. Can kaybına yaptırım sağlayıcı etkilerde bulunmaz, yüksek direnç göstererek yapı bütünlüğünün korunmasını sağlar.

Çelik Çatı yapı malzemelerini oluşturan elemanların fabrikasyon olması tam güven sağlar ve kullanılan koruyucu malzemeler sayesinde çatı kalitesini en yüksek seviyede tutar.

Çelik Çatı sistemleri üretim ve montaja dayalı olduklarından dolayı imalatı ya da uygulanması zemin, mekan gözetmeksizin her mevsim, her bölgede kolaylıkla uygulanabilir.

Yapı sahibi yada yetkilisinin kendine özel olarak çıkardığı veya çıkarttırdığı tüm projeler kolaylıkla uygulanılabilir, dilenirse farklı proje uygulamaları estetik bozmadan sorunsuzca tamamlanarak proje uygun hale getirilebilir.

Betonarme yapılarda olduğu gibi Çelik Çatı kalıp yada benzeri destekleyici sistemler kullanmadığı için doğaya uyumludur, asgari şartlar ilede çatı uygulaması sorunsuzca gerçekleştirilebilir.

Metal olması Çelik Çatı sistemlerinin yüksek ısı ve soğuğa dayanıklılığını artırır. yangın veya doğa şartlarından minimum seviyede etkilenir, yapı sahibine ek zararlar getirmez.

Taşıma gücü zayıf alt yapılı bölgelerde, zeminlerde veya yapı üstlerinde destekleyici nitelikle olduğundan dolayı ek çalışma ve maliyet getirmeyen çelik çatı sistemleri, yapının kalitesini ve korunabilirliğini artırır. Oluşacak büyük açıklıkları Çelik Çatı kapatabilir, betonarme yapılarda ihtiyaç duyulan taşıyıcı istemin eklenmesini sağlar. Buda Çelik Çatı sisteminin daha kullanışa elverişli hale gelmesini sağlar. Estetik bir görüntü sağlayan çelik çatı yapılar, görünüm için cephe kaplama sistemleriyle daha şık, doğacı ve uygun şehir yapılaşmasına yardımcı olur, Avrupa standartlarına uygun olmayı sağlar.

BİZE ULAŞIN