^Yukarı Çık

  • GÜVENİLİR KURUMSAL YAPI

    Yapıların çatı,cephe ve iç bölme veya soguk hava odalarında kaplama malzemesi olarak kullanılan sandviç paneller; kullandıkları alanlarda oldukça yüksek bir ısı, su,ses izolasyonu sağlar,nem yoğunlaşmasını önler. Ek olarak taşıma kapasitesi ile de mimari tercihlerde ön plana çıkmaktadır.

  • YILLARIN VERDİĞİ DENEYİM ve KALİTE

    Rulo halindeki düz sacın spiral şeklinde sarılarak boru formuna getirilip bant kenarlarını içten ve dıştan toz altı kaynak yöntemiyle birleştirilmesidir..

  • MÜKEMMEL UYGULAMA SONUÇLARI

    DiÇatı Sistemleri ürün gamında; sağlıklı, konforlu ve uzun ömürlü bir çatı için birbiriyle tam uyum sağlayan birçok akıllı ürünü bir arada bulundurmaktadır...

iletisim telrenk paleti aksesuarteklif iste

soguk-su-sondaj

KAPALI SONDAJ TEÇHİZ BORUSU

Kuyularda borulamayı yüzeye kadar uzatıp filitreli boruların uygun seviyelere yerleştirilmesine yardımcı olan deliksiz borulara kapalı borular denir.

Kapalı sondaj teçhiz boruları, spiral dikişli ve deliksiz olarak üretilmektedir. Spiral dikişli kapalı sondaj teçhiz boruları, standartların ön gördüğü kalitedeki çelik bandın spiral şeklinde kıvrılarak boru dormuna getirilmesi ile bant kenarlarının içten ve dıştan tozaltı kaynak yöntemi ile birleştirilmesinden oluşur.

Kapalı sondaj teçhiz boruları TS EN 10219-1 ve DIN 1626 standartlarına uygun olarak 4-12mm et kalınlığı ve Q205-Q1016 çap aralığında üretilmektedir.

 

DÜZ FİLİTRELİ SONDAJ TEÇHİZ BORULARI

Düz flitreli sondaj teçhiz boruları genellikle kuyuların su girişinin olabileceği sulu seviyelerin karşısına gelecek şekilde kullanılır.

Düz filitreli borular 2 metre uzunlundaki plaka sacların delinmesinin ardından silindirle uygun çapta kıvrılarak boru haline getirilir. Boru haline gelen sac gaz altı kaynak yöntemiyle kaynatıldıktan sonra istenilen boylarda eklenerek 4 veya 8 metre boylarda sevk edilir.

 

KÖPRÜ TİP FİLİTRELİ SONDAJ TEÇHİZ BORULARI

Köprü tüp filitreli sondaj teçhiz boruları genellikle çakıllı, kumlu, siltli seviyelerin bulunduğu tutturulmamış litolojiye sahip formasyonların bulunduğu kuyuların su girişinin olabileceği sulu seviyelerin karşısına gelecek şekilde kullanılır.

Köprü tip filitreli borular 2 metre uzunluğundaki plaka sacların delinmesinin ardından silindirle uygun çapta kıvrılarak boru haline getirilir.  Boru haline gelen sac gaz altı kaynak yöntemiyle kaynatıldıktan sonra istenilen boylarda eklenerek 4 veya 8 metre boylarda sevk edilir.

 

PVC SONDAJ TECHİZ BORULARI

Son yıllarda derin kuyularda çelik boruların yerine PVC'den üretilen sondaj boruları kullanımı hızla artmaktadır. Kapalı (düz) ve filtreli (süzgeçli) olmak üzere iki tipte üretilen PVC derin kuyu borularının kullanımının yaygınlaşmasındaki başlıca etkenler; çelik borulara göre daha hafif ve kolay montaj edilebilmeleridir.

Ayrıca çürümeye ve korozyona karşı uzun ömürlü olmalarıdır. PVC derin kuyu boruları ve ek parçaları (redüksiyon, boru ucuna takılan mahmuz, merkezleme yayı, kayışlı boru sıkma anahtarı, fırdöndülü manevra başlığı v.b) TS 11794 standardına uygun, sürekli kalite kontrol süreçlerinden geçerek, ISO 9001-2000 kalite yönetim sistemi güvencesiyle üretilmektedir.

Kapalı (düz) ve filtreli (süzgeçli) derin kuyu borularımız; biri ucu erkek başlı dıştan pasolu, diğer ucu dişi, içten pasolu, daha güvenli montaj kolaylığı sağladığından Trapez dişli olarak üretilmektedir. Borularımızın her iki ucundaki trapez dişler bir seferde  aynı anda açıldığından kuyunun borulanması sırasında sürat ve kolay montaj imkanı sağlamakta, tam merkezli olduğundan  etrafında kalan eşit boşluk sayesinde düzgün çakıllama yapılabilmesine ve pompa montajına olanak sağlamaktadır.

Hammadde : PVC U
Uzunluk : 2-3 m. ve 4m. uzunlukta
Filtre Yarığı : Boru eksenine dik 2mm. genişlik
Diş : TS 11974'e göre açılmış trapez yivli
Bağlantı : Dişi ve erkek başlı bağlantı
İşaretleme : Standart işaretleme
Copyright © 2015. DİBOR   Her Hakkı Saklıdır...